Tecrübe parçaları

Yansıma isimli kısa filmimin post-prodüksiyon aşamasının bitmesinden bir hafta geçmedi ki yeni bir proje için kolları sıvadım. Şimdilik hakkında hiçbir şey demeyeceğim bu proje, tecrübe olarak bana çok şey katacak. Bundan adım kadar eminim! Elbette aksilik çıkmazsa(!) Pre-prodüksiyondan, post-prodüksiyon aşamasına kadar olan bütün aşamaları, not almayı planlıyorum. Amacım karşıma çıkan aksilik ve engelleri ve onlara ne gibi bir çözüm ürettiğimi, işe yarayıp – yaramadığını; bir tecrübe yumağı haline getirip, parça parça buradan diğer sinema ile uğraşan arkadaşlarla paylaşmak.

Malum sinema hakkında önemli tecrübeler bulmak pekte kolay iş değil. Ne yazık ki fazla senaryo örneği dahi bulunmuyorken, çekim öncesinde, çekimde ve sonrasında derli toplu kaynak bulmak çok zor.

Ayrıca bugün sinemaya merak salmış, genç bir arkadaşım benden senaryo istedi. Format hakkında bilgisi yokmuş ve örnek bulamamış. Her ne kadar senaryo alanında pekte iyi olmasam bile en azından kendi çapımda bildiklerimi de burada paylaşıp, örnek olsun diye eski senaryolarımı derleyip, e-döküman formatında burada yayınlamayı düşünüyorum. Yine belki birine yardımcı olurum, katkım olur umuduyla…

Şimdilik bu kadar, yakında daha faydalı bir yazıyla geleceğim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s